fotografia okolicznościowa wrocław

DT czyli co i jak!

DOMY TYMCZASOWE  tzw. tymczasy lub DT

Idea domów tymczasowych

Idea domów tymczasowych wynika z troski o życie i zdrowie zwierząt, które trafiają do nas.Zależy nam ogromnie na opiece nad zwierzętami w warunkach domowych, pełnego ciepła i serca. Polega na stworzeniu domowych warunków zwierzętom skrzywdzonym przez los, potrzebującym opieki i pomocy, do czasu znalezienia im docelowego odpowiedzialnego właściciela. Domy tymczasowe pozwalają na dokładne poznanie zwierzęcia i bez narażania go na zagrożenie towarzyszące opiece schroniskowej tj. choroby czy ataki agresji silniejszych współbraci.

Oczekiwania w stosunku do domów tymczasowych

1) Stworzenia warunków umożliwiających dobrą opiekę nad kotem lub psem.
2) Postępowania zgodnie z zaleceniami weterynaryjnymi
3) Przygotowania fotografii i opisu zwierzęcia pozwalającego na sformułowanie informacji zamieszczanej na stronach internetowych w celu znalezienia opiekuna docelowego.
4) Prowadzenia prostej dokumentacji.

Co zapewniamy domom tymczasowym

1) Bezpłatną opiekę weterynaryjną nad zwierzęciem w zakresie leczenia i profilaktyki.
2) Bezpłatną kastrację / sterylizację zwierzęcia.
3) Użyczenia na czas opieki kuwety, transportera, zapewnienie żwirku.
4) Karmę.

Czy domy tymczasowe zarabiają na pomocy zwierzętom? 

Domy Tymczasowe są prowadzone na zasadzie wolontariatu, znaczy to tyle, że nie płacimy za prowadzenie takiego domu. Pobyt zwierzęcia w DT najczęściej ratuje mu życie i prowadzi do całkowitego wyleczenia także  po traumatycznych przeżyciach związanych z zagubieniem lub porzuceniem. Zdarza się także, że  zagubione zwierzę wraca po prostu do prawowitego właściciela.

 

Czy warto prowadzić dom tymczasowy?

Domy Tymczasowe to nie tylko możliwość pomocy zwierzętom ale także możliwość wzbogacenia swojej rodziny w najprawdziwszych i najwspanialszych kudłatych przyjaciół bez konieczności podejmowania wieloletniego zobowiązania. Może być też tak, że kłaki znajdą się w zupie czy na tapczanie, ale za ile doznamjemy radości gdy zwierzak znajdzie dobry dom. W sercach ludzi, którzy prowadzą DT te zwierzaki  pozostają na zawsze. 

(pamiętaj o dużej literze)

Jesteśmy na:

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Jaworze Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Jaworze

Jestem do adopcji

Nero

w schronisku od: 2015-09-18

więcej »

Diana

w schronisku od: 2017-07-13

więcej »

Ringo

w schronisku od: 2016-12-29

więcej »

Logan

w schronisku od: 2017-06-22

więcej »

Cane corso Adopcje Cane corso Fotograf Legnica Fotograf Złotoryja Fotograf Wrocław Fotograf Jawor Weterynarz Świebodzice
Close